Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

13 medali reprezentantów klubów z Krakowa i Myślenic w mistrzostwach świata w speed-ballu we Francji. Zobaczcie zdjęcia

Jerzy Filipiuk
Jerzy Filipiuk
Archiwum Federacji Speed-ball Polska
14 medali zdobyła 10-osobowa reprezentacja Polski podczas III mistrzostw świata w speed-ballu, które odbyły się we francuskiej miejscowości Puttelange aux Lacs. Aż 13 razy na podium stawali przedstawiciele klubów z Krakowa i Myślenic.

Nasi reprezentanci – wyłonieni na podstawie wyników mistrzostw Polski, które odbyły się w Krakowie – startowali we wszystkich konkurencjach, w niemal w każdej z nich stając na podium. Okazali się najlepsi drużynowo, przełamali hegemonię Egipcjan, którzy wraz z Francuzami byli największymi rywalami „Biało-czerwonych”. Po jedyny medal oprócz Małopolan sięgnął Mariusz Rzedzicki (Speed-Ball Lublin), który był trzeci w super-solo mężczyzn

Nasi reprezentanci – wyłonieni na podstawie wyników mistrzostw Polski, które we wrześniu odbyły się w Krakowie – startowali we wszystkich konkurencjach, w niemal w każdej z nich stając na podium. Okazali się najlepsi drużynowo, przełamali hegemonię Egipcjan, którzy wraz z Francuzami byli największymi rywalami „Biało-czerwonych”.

- W speed-ball gramy i trenujemy od ośmiu lat. Wygląda na to, że robimy to dobrze. Przez ostatni rok nasi zawodnicy wykonali gigantyczny progres, który zaowocował sukcesem na mistrzostwach świata. Jestem z nich bardzo dumny – tak sukces reprezentacji we Francji skwitował Przemysław Wolan, prezes Federacji Speed-ball Polska.

Speed-ball dynamicznie, czyli dyscyplinie sportowej, w której wykorzystuje się rakietę i piłkę na uwięzi, rozwija się w naszym kraju i zyskuje coraz więcej sympatyków, głównie wśród młodzieży, która - widząc sukcesy swoich rówieśników - chętnie próbuje swoich sił w tej dyscyplinie sportowej. W krajowej czołówce są dwa małopolskie kluby – Speed-ball KRK Kraków i Speed-Ball Sportownia Myślenice, których reprezentanci świetnie zaprezentowali się podczas MŚ we Francji, wielokrotnie stając na podium. Czwarte miejsce w deblu mężczyzn zajęli Karol Fundament i Tymoteusz Żarski (Speed-ball KRK)

Kolejną okazją do zobaczenia najlepszych zawodników będą III klubowe mistrzostwa Polski, które odbędą się w weekend 10-11 grudnia w hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Federacja Speed-ball Polska zaprasza kibiców na trybuny – wstęp będzie wolny.

MŚ seniorów w speed-ballu – medale Małopolan

  • Marcelina Ryś (Speed-Ball Sportownia) – złoto w singlu kobiet i srebro w super-solo kobiet
  • Aleksandra Dudek i Wiktoria Stafiej (Speed-ball KRK) – złoto w deblu kobiet
  • Martyna Dudek i Karol Nowakowski (Speed-ball KRK) – złoto w mikście
  • Karol Nowakowski (Speed-ball KRK) – brąz w singlu mężczyzn
  • Marcelina Ryś, Vanessa Półtorak, Dawid Orawin (Speed-Ball Sportownia) i Karol Nowakowski (Speed-ball KRK) – brąz w sztafecie mix-relay

MŚ juniorów w speed-ballu – medale Małopolan

  • Marcelina Ryś (Speed-Ball Sportownia) – złoto w singlu kobiet i super-solo kobiet
  • Karol Nowakowski (Speed-ball KRK) – złoto w super-solo mężczyzn i srebro w singlu mężczyzn
  • Aleksandra Dudek i Wiktoria Stafiej (Speed-ball KRK) – złoto w deblu kobiet
  • Karol Nowakowski i Tymoteusz Żarski (Speed-ball KRK) – złoto w deblu mężczyzn
  • Vanessa Półtorak i Dawid Orawin (Speed-Ball Sportownia) – złoto w mikście
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

"Szpila" i "Tiger" znowu spełniają marzenia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 13 medali reprezentantów klubów z Krakowa i Myślenic w mistrzostwach świata w speed-ballu we Francji. Zobaczcie zdjęcia - Gazeta Krakowska

Wróć na myslenice.naszemiasto.pl Nasze Miasto