Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zbudowany na początku XVII w. na miejscu starszej świątyni, gruntownie przebudowany w 1892 r. Kościół zrębowy, nie orientowany. Od północy do nawy dobudowana niewielka kaplica z XIX w.

Dach dwukalenicowy, kryty gontem, z wieżyczką na sygnaturkę. Wnętrze przykryte stropem płaskim i w całości obite deskami. Trzy późnobarokowe ołtarze z końca XVIII w. W ołtarzu głównym cenny obraz Zdjęcie z Krzyża, powstały najpóźniej w 2. poł. XVII w., sprowadzony z Włoch przez właściciela pobliskiego Jeżowa (pierwotnie znajdował się w kaplicy dworskiej). Lewy ołtarz boczny późnobarokowy, ozdobiony kolumnami ze starszego, renesansowego ołtarza.


Lokalizacja - z Grybowa na północ, drogą główną na Tarnów. Kościół po 5 km, w Wilczyskach, na stoku wzniesienia, po prawej stronie drogi. Dojazd asfaltową drogą przez tory kolejowe.


Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!