Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zbudowany w 1562 r. Obiekt orientowany, o konstrukcji zrębowej, z wieżą na słup, cały obity gontem. Dach dwukalenicowy, gontowy, z wieżyczką na sygnaturkę. Hełm wieży baniasty, pokryty gontem.

Wnętrze ozdobione współczesną polichromią. Stropy płaskie. Ołtarz główny rokokowy, w nim interesujący obraz Chrystusa na kolanach Boga Ojca - ta rzadko spotykana kompozycja nosi nazwę "Pietas Domini". W ołtarzach bocznych renesansowe obrazy, malowane na desce na złotym tle, przedstawiające Koronację NP Marii oraz Chrystusa Ukrzyżowanego.


Lokalizacja - Tarnów, ul. Tuchowska (obok torów kolejowych)


Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Danuta C. (gość)

Fotografia dołączona do informacji o kościele Św. Trójcy na Terlikówce w Tarnowie przedstawia kościół M. B. Szkaplerznej w Tarnowie, Kościół Św. Trójcy leży na lekkim wzniesieniu, jego ogrodzenie ma bielone murowane słupy i elementy drewnianego płotu pomiędzy nimi.
Serdecznie pozdrawiam
Tarnowianka Danuta Ciszek