Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zbudowany w 1585 r. z fundacji właściciela wsi, Przecława Niewiarowskiego. Kościół orientowany, konstrukcji zrębowej, z wieżą konstrukcji słupowej. Dach jednokalenicowy, kryty gontem, z wieżyczką na sygnaturkę.

Zbudowany w 1585 r. z fundacji właściciela wsi, Przecława Niewiarowskiego. Kościół orientowany, konstrukcji zrębowej, z wieżą konstrukcji słupowej. Dach jednokalenicowy, kryty gontem, z wieżyczką na sygnaturkę. Wieża izbicowa, o pochyłych ścianach, zwieńczona niską iglicą. Okna tylko po południowej i wschodniej stronie kościoła. Wewnątrz stropy płaskie z zaskrzynieniami w nawie. Całość pokryta rokokową polichromia z XVIII w, przedstawiającą m.in. kartusze z popiersiami świętych. Ołtarz główny klasycystyczny. Cenny portret fundatora, Przecława Niewiarowskiego, z końca XVI w. (obecnie nie eksponowany).


W pobliżu kościoła stoi nowa, duża świątynia (zbudowana w latach 80-tych), plebania oraz dom zakonu sióstr dominikanek.


Lokalizacja - w centrum Jodłownika, przy nowym kościele.


Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!