Centralna Liga Juniorów U-18. Wysoka porażka Hutnika Kraków na własnym boisku z Jagiellonią Białystok [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
W meczu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 Hutnik Kraków przegrał na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 0:4. Dla drużyny z Nowej Huty była to czwarta porażka w tym sezonie - pierwsza u siebie, a dla "Jagi" drugie zwycięstwo - pierwsze na wyjeździe (rozegrała dotychczas tylko cztery spotkania).

Hutnik długo dotrzymywał kroku rywalowi, zachowując czyste konto strat, a gdyby wykorzystał znakomitą okazję w końcówce pierwszej połowy, - jeszcze przy stanie 0:0 - być może wynik meczu byłby dla niego korzystniejszy. To był jeden z decydujących momentów w tym spotkaniu.

Jagiellonia zgarnęła komplet punktów po raz pierwszy od 15 sierpnia, czyli od meczu w inauguracyjnej kolejce (5:0 z Arką Gdynia). Wygrała zasłużenie, dominując na boisku przez większą część meczu, dosyć łatwo dochodząc do pozycji strzeleckich i wykazując się dużą skutecznością, zwłaszcza w drugiej połowie.

Przez pierwsze 25 minut goście - mimo inicjatywy w grze - nie potrafili poważniej zagrozić bramce gospodarzy. Potem "bombę" i "główkę" Radosław Zyśka świetnie sparował Kacper Szewczyk, a Jakub Orpik trafił w słupek. Tuż przed zmianą stroną jeden z nielicznych ataków Hutnika powinien się zakończyć golem, ale Igor Pawela w sytuacji sam na sam z Bartłomiejem Maliszewskim strzelił obok słupka. A po chwili Hubert Karpiński z rzutu wolnego zapewnił "Jadze" prowadzenie.

Wkrótce po przerwie hutnicy mogli doprowadzić do wyrównania, jednak Patryk Musiał nie wykorzystał dobrej okazji, a Alan Piskorz trafił w poprzeczkę. Goście odpowiedzieli najpierw strzałem Patryka Kapicy w słupek, a później dwoma golami: Karpińskiego po "bombie" pod poprzeczkę i Jakuba Lutostańskiego po uderzeniu z bliska.

Gospodarze w tej części spotkania grali odważniej, bardziej zdecydowanie, kilka razy inicjując ofensywne akcje. Nie przekładało się to jednak na wynik. Przyjezdni kontrolowali sytuację na boisku, a w końcówce meczu "dobili" rywali, gdy po rajdzie lewą stroną boiska Krystian Maciejuk ulokował piłkę w siatce.

Hutnik Kraków - Jagiellona Białystok 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Karpiński 45, 0:2 Karpiński 55, 0:3 Lutostański 57, 0:4 Maciejuk 87.

Hutnik: Szewczyk - Mróz, Styrczula, Kaczyński, Wróbel (65 Marcinkowski) - Kosakowski (73 Ogarek) - Lelek, Zgierski (73 Gierek), Piskorz, Musiał (80 Gniecki) - Pawela (65 Żakieta).

Jagiellonia: Maliszewski - Żarejko, Żukowski, Matysik, Jarosz (70 Maciejuk) - Kapica (60 Skok), Osipiuk, Orpik (60 Latuszek), Karpiński (70 Krasuski) - Lutostański, Zyśk (80 Mościcki).

Sędziowała: Anna Adamska (Skarżysko-Kamienna). Widzów: 100.