Cracovia - Lech 0:3! Ten mecz należał do "Kolejorza" [ZDJĘCIA]

Cracovia spotkała się z Lechem na swoim boisku
Cracovia spotkała się z Lechem na swoim boisku Andrzej Banaś
W dziewiątej kolejce piłkarze Lecha Poznań pokonali na wyjeździe Cracovię 3:0 i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Dwa gole dla "Kolejorza" zdobył niezawodny w tym sezonie Łotysz Artjom Rudniew.

Wynik meczu w Krakowie już w czwartej minucie otworzył Rafał Murawski. Rudniew bramki strzelał w drugiej połowie (w 48. i 83. minucie).

Łotysz w tym sezonie już 14 razy trafiał do siatki rywali. W rozgrywkach 2010/2011 taki wynik dał Tomaszowi Frankowskiemu koronę króla strzelców. W sobotę piłkarz Jagiellonii także zdobył dwa gole (łącznie ma ich osiem), a jego drużyna 3:1 pokonała Zagłębie Lubin. Przy okazji 37-letni "Franek" awansował na czwarte miejsce klasyfikacji wszech czasów. Dzieli je ze słynnym Włodzimierzem Lubańskim. Obaj mają na koncie 155 goli w polskiej ekstraklasie.

W tabeli po zwycięstwie nad Cracovią prowadzi Lech. Tyle samo punktów (po 16) mają zespoły Śląska Wrocław, Korony Kielce i Ruchu Chorzów. Śląsk i Korona rozegrały jednak o jeden mecz mniej."Niebiescy" natomiast pokonali w sobotę na własnym stadionie Widzew Łódź 3:1. Była to pierwsza porażka łódzkiego klubu w bieżących rozgrywkach.

W piątek grający po raz pierwszy w tym sezonie na własnym obiekcie ŁKS pokonał Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 i opuścił strefę spadkową, a Lechia Gdańsk bezbramkowo zremisowała z GKS Bełchatów.

W niedzielę hit kolejki. Na Łazienkowskiej Legia zmierzy się z mistrzem Polski Wisłą Kraków. Ciekawie może być też we Wrocławiu, gdzie Śląsk podejmie Polonię Warszawa. Na poniedziałek zaplanowano spotkanie Korony z Górnikiem Zabrze.

Bramki: 0:1 Rafał Murawski (4), 0:2 Artjom Rudniew (48-głową), 0:3 Artjom Rudniew (83).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów 10˙198.

Cracovia Kraków: Szymon Gąsiński - Andraz Struna, Mateusz Żytko, Milos Kosanovic, Bojan Puzigaca - Aleksejs Visnakovs, Mateusz Bartczak, Saidi Ntibazonkiza, Arkadiusz Radomski (77. Sławomir Szeliga), Tamir Cahalon (67. Bartłomiej Dudzic) - Koen van der Biezen (58. Andrzej Niedzielan).

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Mateusz Możdżeń, Semir Stilic (77. Aleksander Tonew), Dimitrije Injac, Rafał Murawski, Siergiej Kriwiec (68. Kamil Drygas) - Artjom Rudniew (86. Jakub Wilk).

Zobacz śliczne kandydatki do Sejmu z Małopolski. Weź udział w plebiscycie i oddaj głos na najpiękniejszą [ZDJĘCIA]

Małopolska Wybory 2011: Zobacz wszystkich kandydatów do Sejmu i Senatu