Cracovia wygrała w Sosnowcu. Półfinał blisko

Paweł Guga
Piotr Sarnik zdobył swojego pierwszego gola od momentu przyjścia do Cracovii
Piotr Sarnik zdobył swojego pierwszego gola od momentu przyjścia do Cracovii Wojciech Matusik
Zawodnicy Cracovii zdeklasowali w Sosnowcu Zagłębie. Zwyciężyli aż 10:1. Do awansu do półfinału brakuje im już tylko jednego zwycięstwa. Być może trafią tam już w sobotę. Początek spotkania o godz. 17.

Okazało się, że w Sosnowcu poszło krakowianom znacznie łatwiej niż w pierwszym spotkaniu w Krakowie. No może pewne problemy były tylko w pierwszej tercji. Po wygranej drużynie Rudolfa Rohaczka brakuje tylko jednej wygranej aby awansować do półfinałów play off. W sobotę trzeci mecz.

Gospodarze zagrali bardziej ofensywnie niż w środę i to musiało się dla nich źle skończyć. Chociaż w pierwszej tercji Radziszewski bynajmniej nie nudził się w bramce. Krakowianie przeważali, ale dopiero w 17 minucie duet braci Laszkiewiczów błyskawicznie rozegrał krążek podczas gry w przewadze, a Pasiut popisał się celnym strzałem.

Druga tercja zaczęła się od trafienia L. Laszkiewicza już w 16 sekundzie. Po chwili Martynowski mocnym uderzeniem posłał krążek pod poprzeczkę. Następnie Sarnik pięknym strzałem tuż przy słupku pokonał Dzwonka, a zakończył ostre strzelanie Prokop trafiając spod niebieskiej linii.

Początek ostatniej tercji to moment dekoncentracji krakowian i Kozłowski z bliska pokonał Radziszewskiego. Ale odpowiedź krakowian była błyskawiczna. Kostuch pokonał Blota (zmienił w bramce Dzwonka), ale ten był zmylony rykoszetem krążka od jednego z obrońców. Następnie sosnowiecki bramkarz nie popisał się przy strzałach Witowskiego, Rutkowskiego i Słabonia, a dziesiątego gola zdobył Łopuski po składnej akcji drugiego ataku.

Zagłębie Sosnowiec - Comarch-Cracovia 1:10 (0:1, 0:4, 1:5). Stan rywalizacji: 0:2.
Bramki: 0:1 Pasiut (L. Laszkiewicz, D. Laszkiewicz) 16.13, 0:2 L. Laszkiewicz (Pasiut, Kłys) 20.16, 0:3 Martynowski (Dvorak, Słaboń) 23.44, 0:4 Sarnik (Witowski) 36.24, 0:5 Prokop (Słaboń, Dvorak) 39.25, 1:5 M. Kozłowski (T. Kozłowski (Stokłosa) 41.22, 1:6 Kostuch 41.44, 1:7 Witowski (Rutkowski, Dulęba) 42.17, 1:8 Rutkowski (Martynowski) 44.57, 1:9 Słaboń (Łopuski, Noworyta) 52.00, 1:10 Łopuski (Piotrowski, Słaboń) 56.59, .
Widzów: 900.**Sędziowali: T. Radzik (Krynica) oraz G. Cudek i M. Pilarski (Oświęcim). Kary: 6 i 8 min. Zagłębie: Dzwonek (40.01 Blot) - Cychowski, Kulik, Twardy, Voznik, Dołęga - Duszak, Kuc, M. Kozłowski, T. Kozłowski, Białek - Banaszczak, Kołodziej, Podsiadło, Zachariasz, Bernat oraz Stokłosa. Trener: Mariusz Kieca. Cracovia: Radziszewski - Kłys, Wajda, L. Laszkiewicz, Pasiut, D. Laszkiewicz - Noworyta, Wilczek, M. Piotrowski, Słaboń, Łopuski - Prokop, Sznotala, Kostuch, Dvorak, Martynowski - Dulęba, Guzik, Witowski, Rutkowski, Sarnik. Trener: Rudolf Rohaczek. W pozostałych meczach:** Stoczniowiec Gdańsk - GKS Tychy 3:4 (0:0, 1:2, 2:2). Stan rywalizacji 1:1. KH Sanok - JKH Jastrzębie 5:3 (1:1, 2:2, 2:0). Stan rywalizacji 1:1.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Matkobójca stanie przed sądem