Wybierz region

Wybierz miasto

  Piąta przeglądowa wystawa Myślenickiej Grupy Fotograficznej „#ffffff #000000”

  Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
  Myślenice, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego/20, +48 12 272 15 11

  Od 17.02.2018 do 7.03.2018

  • Brak informacji o cenie

  Piąta przeglądowa wystawa Myślenickiej Grupy Fotograficznej, nosi tytuł: #ffffff #000000.
  W czasach hegemonii koloru, kiedy co minutę do internetu, najbardziej chciwego na fotografię wspołczesnego medium, trafiają miliony zdjęć, grupa podejmuje wyzwanie cofnięcia się do źrodła - tematem podsumowującym kolejny rok działalności stowarzyszenia jest czerń i biel.
  Dlaczego ktoś miałby fotografować w czerni i bieli świat, ktory jest przecież bezdyskusyjnie kolorowy? Czy jeśli kolorowa fotografia zostałaby wynaleziona przed czarno-białą, ktokolwiek chciałby robić zdjęcia w odcieniach szarości? Pyta Russel Miller, wielokrotnie nagradzany brytyjski dziennikarz i biograf. Chciałby - zdaje się odpowiadać 15 autorow, biorących udział w ekspozycji. I choć wydaje się, że w 192 lata od powstania pierwszego trwałego zapisu ("Widok z okna w Le Gras" - Joseph Nicephore Niepce 1826 r.) fotografia monochromatyczna na trwałe traci swoj prymat, wystawa stanowi ciekawą konfrontację prac z zawężeniem pola koloru.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]