Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "4 Pejzaże"

  Muzeum Niepodległości w Myślenicach
  Myślenice, ul. Jana Sobieskiego/3, +48 12 272 02 11

  Od 29.07.2016 do 31.08.2016

  • Brak informacji o cenie

  Grupę 4 PEJZAŻE założyli w lipcu 2012 roku : Andrzej Kacperek, Paweł Kotowicz, Jan Wołek i Aleksander Żywiecki – artyści malarze o podobnych założeniach artystycznych i charakterze tworczości, osadzonej w nurcie realistycznego malarstwa pejzażowego. Artyści na przekor obowiązującym modom, pragną zaznaczyć i podkreślić obecność tradycyjnego nurtu malarstwa pejzażowego jako formy wypowiedzi rownoprawnej ze wspołczesnymi tendencjami w sztuce. Powrot do tradycyjnych wartości estetycznych, do platońskiej koncepcji piękna i misji sztuki, ktorej wytwory powinny sprawiać widzowi szczęście i rozkoszowanie się pięknem świata – tak rozumieją swoje artystyczne powołanie artyści z grupy 4 Pejzaże.
  Andrzej Kacperek – ur. W 1953 r. W Praszce. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku Białej. Studiował na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie, filia w Katowicach. Dyplom uzyskał w 1978 r. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, akwarele i techniki mieszane. Autor ponad 50 wystaw indywidualnych w Polsce i poza jej granicami. Uczestnik licznych malarskich plenerow artystycznych.
  Paweł Kotowicz – ur. W 1968 r. w Chrzanowie. Studiował na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom z wyrożnieniem otrzymał w Pracowni Miedziorytu w 1994 r. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagradzany na Ogolnopolskim Biennale Pasteli, Triennale z Martwą Naturą oraz Laurem dla Młodych i Złotym Sygnetem „Adiunge optimorum”. Autor 38 wystaw indywidualnych.
  Aleksander Żywiecki – ur. W 1962 r. w Katowicach. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, filia w Katowicach. Dyplom uzyskał w 1988 r. Uprawia malarstwo sztalugowe. Autor ponad 40 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą, m.in. Udział w prezentacji sztuki polskiej EUROPALIA 2001 w Belgii.
  Jan Wołek – ur. W 1954 r. w Warszawie. Studiował filozofię. Malarz, poeta, pieśniarz i karykaturzysta. Autor tekstow do piosenek Maryli Rodowicz, Edyty Geppert, Zbigniewa Wodeckiego. Od wielu lat w jego szerokiej i rożnorodnej działalności artystycznej dominuje malarstwo sztalugowe. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych. Uczestnik licznych plenerow. Związany z malarskim środowiskiem Kazimierza Dolnego nad Wisłą.
  Zapraszamy Państwa na wystawę pejzażu polskiego – pejzażu klasycznego, wydobywającego piękno i uroki naszej ziemi – malowanego przez wspołczesnych mistrzow tego gatunku.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]