Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "II wojna światowa"

  Muzeum Niepodległości w Myślenicach
  Myślenice, ul. Jana Sobieskiego/3, +48 12 272 02 11

  Od 23.02.2013 do 31.12.2018

  • od 5zł

  Wystawa tematycznie obejmuje militarne aspekty II wojny światowej. Eksponowane przedmioty to broń, bagnety, ekwipunek, amunicja oraz inne relikty walk stoczonych na terenie powiatu myślenickiego w okresie okupacji.
  Wystawa pod względem chronologicznym podzielona została na dwie części. Pierwsza z nich swoją tematyką obejmuje wydarzenia z 1 – 6 wrzesnia 1939 roku, ze szczegolnym uwzględnieniem dnia 5 września, w ktorym miasto zostało zajęte przez Niemcow. Zaprezentowane w tej części militaria to przedmioty produkowane dla potrzeb Wojska Polskiego w okresie 1918-39 r. Do najciekawszych eksponatow należy podstawa Wz 34 do CKM Browning oraz magazynek do karabinu p-panc Ur.
  Druga część wystawy poświęcona została wydarzeniom z 21 – 22 stycznia 1945 roku. Przedmioty tutaj eksponowane to relikty walk niemiecko – rosyjskich.Trzon tej części ekspozycji to elementy ciagnika artyleryjskiego Raupenschlepper Ost. Stanowią one część „PROJEKTU RSO” mającego na celu odbudowę pojazdu oraz gromadzenie informacji na jego temat.
  Całość ekspozycji uzupełniają opisy przedmiotow i wydarzeń wojennych, przedruki plakatow propagandowych oraz zdjęcia archiwalne jak i te dotyczące wydobycia wraku RSO w Krzyszkowicach.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]