Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Legenda"

  Muzeum Niepodległości w Myślenicach
  Myślenice, ul. Jana Sobieskiego/3, +48 12 272 02 11

  Od 15.09.2015 do 20.09.2015

  • 5zł

  Wystawa malarstwa Romana Opalińskiego.
  ROMAN OPALIŃSKI – artysta malarz, urodził się w Grodku w obwodzie lwowskim w 1962 roku. Ukończył studia na Wydziale Szkła Artystycznego, Lwowskiego Instytutu Sztuki Użytkowej i Dekoracyjnej (obecnie Lwowska Narodowa Akademia Sztuki).
  Środowisko w ktorym dorastał, a ktore charakteryzuje się plastycznością krajobrazow i jasnością kolorow miało zasadniczy wpływ na kształtowanie się światopoglądu Artysty. Dostrzegalny wpływ na jego tworczość miała także staroruska sztuka pisania ikon, ukraińska sztuka ludowa, dzieła Picassa, Malewicza i francuskich impresjonistow. Artysta na początku lat 90-ych, w okresie zdobywania przez Ukrainę niepodległości odczuł, iż ma możliwość wolnej tworczości, że może swobodnie wyrażać własne poglądy, odważnie tworzyć i sięgać do rożnorodnych tematow, do prawdy historycznej, do postaci, ktore zostały wykreowane przez tworcę w manierze interpretacji tematu, kształtu i obrazu.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]