Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Moja Wieś"

  Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
  Myślenice, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego/20, +48 12 272 15 11

  Od 29.01.2015 do 22.02.2015

  • Wstęp wolny

  Kazimierz Idzi zaprasza na wystawę swoich prac.

  Kazimierz Idzi urodził się 1948 w Sierakowie, obecnie mieszka w Chorągwicy koło Wieliczki.Zadebiutował wystawą na Sejmiku Kulturalnym w Zabawie, w 1976 r. Kolejne wystawy odbyły się m.in. w Domu Kultury w Krakowie, Pałacu Pod Baranami oraz Galerii Towarzystwa Przyjacioł Sztuk Pięknych. W 1985 r. artysta został przyjęty do Stowarzyszenia Tworcow Ludowych. Jest laureatem wielu nagrod oraz medali, m.in. przyznanej w 1982 r. srebrnej odznaki „Zasłużony Dla Ziemi Krakowskiej”, trzykrotnego stypendium tworczego oraz dyplomu uznania, przyznanego w 2001 r. przez Ministra Kultury. W 2003 r. został odznaczony przez Prezydenta Polski Srebrnym Krzyżem Zasługi. W roku 2005 otrzymał Nagrodę Specjalną" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w roku 2008 odznaczenie Zasłużony Dla Kultury Polskiej.

  Kazimierz Idzi uczestniczy w wystawach w kraju i zagranicą min. w Szwecji, Niemczech, Francji, Słowacji, Czechosłowacji i na Węgrzech oraz w krajach byłego Związku Radzieckiego. Bierze udział w licznych konkursach i przeglądach otrzymując nagrody i wyrożnienia.

  Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Austrii, USA, Kanadzie, Francji, a także w kilku polskich muzeach.

  Od początku swojej tworczości tematy do swoich prac czerpie głownie z życia i obyczajow dawnej wsi, ktora szczegolnie go fascynuje i jest mu bliska, czego efektem tej jest seria 20 płaskorzeźb i rzeźb zatytułowana „Moja Wieś”.

  Kocha rzeźbić w drewnie ale najbardziej pociąga go praca w kamieniu – w czasie ktorej czuje jego bliskość i ciepło. W wyniku tej fascynacji powstały monumentalne rzeźby w kamieniu – Pomnik Milenijny „Chrystusa Zmartwychwstałego”, pomnik kombatancki w Dąbrowej, rzeźby nagrobkowe i sakralne. Kazimierz Idzi aktywnie wspołpracuje z konserwatorami biorąc udział w restaurowaniu obiektow zabytkowych, głownie kapliczek przydrożnych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]