Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Pradzieje Ziemi Myślenickiej"

  Muzeum Niepodległości w Myślenicach
  Myślenice, ul. Jana Sobieskiego/3, +48 12 272 02 11

  Od 23.02.2013 do 31.12.2018

  • od 5zł

  Wystawa poświęcona zabytkom archeologicznym, wśrod ktorych są wykopaliska znalezione w ruinach wieży strażniczej znajdującej się na Zarabiu w Myślenicach na terenie zwanym Zamczysko.
  W 1957 r. podczas przeprowadzonych badań archeologicznych pod kierunkiem doc. Gabriela Leńczyka z Muzeum Archeologicznego w Krakowie na Zamczysku znaleziono skorupy z garnkow, podkowkę do buta, groty do strzał z kuszy, zgrzebło do czesania konia.
  Ekspozycja uzupełniona została oryginalnymi rysunkami doc. Gabriela Leńczyka, przedstawiającymi rekonstrukcję wieży strażniczej, zwanej “Zamczysko” oraz przekroj wieży i profile wykopow oraz rysunkami A. Turskiej obrazującymi dawną osadę i rekonstrukcje naczyń glinianych.
  Wyboru eksponatow na wystawę pomogli dokonać prof. Paweł Valde-Nowak z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Krakowie oraz archeolog – Agnieszka Klempka.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]