Klasa okręgowa Kraków III. Wiarusy Igołomia - Karpaty Siepraw. Ten mecz decydował o awansie i spadku [ZDJĘCIA]

Artur Bogacki
Wiarusy Igołomia - Karpaty Siepraw
Wiarusy Igołomia - Karpaty Siepraw Andrzej Banaś
Karpaty Siepraw w ostatniej kolejce sezonu 2021-22 w grupie III klasy okręgowej Kraków wygrały na wyjeździe z Wiarusami Igołomia, dzięki czemu uzyskały awans do nowej V ligi. Drużyna gospodarzy spadła do klasy A. Poniżej relacja i zdjęcia z tego spotkania (kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE).

Wiarusy Igołomia - Karpaty Siepraw 1:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Armatys 9, 0:2 Armatys 17, 0:3 Jagła 43, 1:3 Mazur 66, 1:4 Jagła 73 karny.
Karpaty: Wróblewski (73 Pitala) - Chryczyk, Kubera, Jagła, Lesak (50 Kęsek) - B. Chlebda (8 Salawa), Korzeniowski (63 Sołtys) Sobótka, Armatys, G. Chlebda - Zając.
Sędziował: Filip Studziński.

To był najcięższy gatunkowo mecz w ostatniej kolejce, bo Wiarusy walczyły o utrzymanie (musiały wygrać i liczyć na porażkę Górnika), a Karpaty - o awans. Zwycięstwo sieprawian sprawiło, że w przyszłym sezonie zagrają w nowej V lidze; zespół z Igołomi spadł do klasy A.

Goście szybko uzyskali przewagę: Armatys wykorzystał zgranie piłki przez G. Chlebdę i trafił z 10 m, potem celnie uderzył z pola karnego. Tuż przed przerwą Jagła efektownie dobił swój strzał z wolnego (piłka najpierw odbiła się od muru), a w II połowie wykorzystał „11” (za faul na Zającu). Gol Mazura dla Wiarusów (na 1:3) nie odmienił losów spotkania.