Legia Warszawa triumfuje nad Górnikiem Zabrze i zmniejsza stratę do lidera Ekstraklasy

Jakub Maj
Jakub Maj
Lucyna Nenow / Polska Press
Legia Warszawa potwierdziła swoją siłę, pokonując Górnika Zabrze na wyjeździe. "Wojskowi" zaczynają odrabiać straty, tracąc teraz tylko siedem punktów do lidera Ekstraklasy, Jagiellonii Białystok. Czy stołeczna ekipa jest na dobrej drodze do odzyskania mistrzostwa Polski?

Szczegóły meczu Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:3 (0:1)

Legia Warszawa od samego początku rywalizacji z Górnikiem Zabrze prezentowała dominującą postawę. W 3. minucie meczu widzieliśmy składną akcję gości na prawej stronie. "Wojskowi" nie zmarnowali swojej szansy, a Juergen Elitim, po grze "na ścianę" z Tomasem Pekhartem, podał w pole karne, skąd strzał podjął Ryoya Morihista. Jego strzał podcinką minął bramkę Górnika.

Niezapomniane chwile przeżywał również Josue, który fantastycznym podaniem uruchomił Yuriego Ribeiro! Portugalczyk stanął oko w oko z bramkarzem Górnika Zabrze, Danielem Bielicą, który jednak zdołał skutecznie interweniować, utrzymując nadzieje swojego zespołu na remis.

Decydujące momenty meczu

Pod koniec pierwszej połowy, Juergen Elitim z Legii Warszawa przejął piłkę na lewej stronie i zaczął prowadzić ją w stronę pola karnego. Podał na 7. metr, gdzie za plecami Rafała Janickiego pojawił się Tomas Pekhart i uderzeniem bez przyjęcia pokonał Daniela Bielicę! 1:0 dla Legii!

W 60. minucie, sędzia podyktował rzut karny dla Górnika Zabrze. Radovan Pankov z Legii Warszawa zagrał piłkę ręką, co skutkowało żółtą kartką dla obrońcy. Lawrence Ennali z Górnika Zabrze pewnie wykorzystał tę jedenastkę, doprowadzając do remisu.

Powrót do gry i zwycięstwo Legii Warszawa

W 67. minucie na boisku pojawił się Bartosz Kapustka, który już minutę później strzelił gola dla Legii Warszawa. W 75. minucie, kolejny cios wyprowadziła Legia. Dzięki fantastycznemu zagranie Marca Guala, do piłki dopadł Josue, strzelając trzeciego gola dla "Wojskowych". Wygrana ta pozwoliła Legii zmniejszyć stratę do lidera Ekstraklasy, Jagiellonii Białystok, do zaledwie siedmiu punktów.

Na trybunach meczu Górnik - Legia pojawił się Michał Probierz, selekcjoner reprezentacji Polski. Czyżby uzdolniony Dominik Szala wpadł mu w oko?

Oceny piłkarzy po meczu Górnik Zabrze - Legia Warszawa (w skali 1-6):
Górnik Zabrze - Daniel Bielica - 4 - Dominik Szala - 3 - Rafał Janicki - 3 - Kryspin Szcześniak - 2 - Erik Janża - 3 - Damian Rasak - 3 - Dani Pacheco - 3 (Szymon Czyż - 3) - Adrian Kapralik - 3 (Sebastian Musiolik - bez oceny) - Lukas Podolski - 3 (Paweł Olkowski - 3) - Lawrence Ennali - 4 (Kamil Lukoszek - bez oceny) - Soichiro Kozuki - 2 (Piotr Krawczyk - 3)

Legia Warszawa - Dominik Hładun - 3 - Radovan Pankov - 2 (Artur Jędrzejczyk - bez oceny) - Rafał Augustyniak - 4 - Steve Kapuadi - 3 - Ryoya Morishita - 3 (Patryk Kun - bez oceny) - Juergen Elitim - 4 - Jurgen Celhaka - 3 (Qendrim Zyba - bez oceny) - Yuri Ribeiro - 3 - Josue - 5 - Marc Gual - 4 (Maciej Rosołek - bez oceny) - Tomas Pekhart - 4 (Bartosz Kapustka - 4)