Małeckiemu nawet nie śnił się taki wynik z Legią

Wojciech Batko
Patryk Małecki czyli wszystko dla "Białej Gwiazdy"
Patryk Małecki czyli wszystko dla "Białej Gwiazdy" Wojciech Matusik
– Tabela tak bardzo się spłaszczyła, że czekające nas trzy spotkania urastają do rangi bardzo ważnych. Można przecież tak wiele zyskać. Dlatego zapominamy już o Legii! – mówi piłkarz Wisły, Patryk Małecki.

Akcja Patryka Małeckiego w 84 minucie, po której Cezary Wilk ustalił rezultat piątkowej potyczki na 4:0, była efektownym ukoronowaniem postawy "Małego" w

- Legia miała wtedy swoje sytuacje. Na szczęście kolejny raz bardzo dobrze zagrał Mariusz Pawełek i po prostu uratował nam d... Gdybyśmy stracili wtedy gola, na pewno grałoby się dużo ciężej. Poza tym dobrze, że Paweł Brożek znalazł się w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu. Po jego bramce pod koniec pierwszej połowy ciśnienie wyraźnie opadło i w drugiej połowie już dominowaliśmy na boisku. Pokazując, że mecz trwa nie czterdzieści pięć minut, a dziewięćdziesiąt, i w tym dłuższym przekroju okazaliśmy się zespołem po prostu lepszym.

Zaaplikować Legii cztery gole, nie tracąc żadnego, musi być wydarzeniem, gdyż w rywalizacji w ekstraklasie wysokie przegrane "wojskowych" nie są przecież codziennością.

Patryk Małecki nie ukrywał więc: - Nawet mi się nie śniło, że możemy pokonać Legię w takim stosunku! Nie wiem, kiedy po raz ostatni przytrafiło się Wiśle takie wysokie zwycięstwo nad legionistami. W tej sytuacji taka nasza wygrana musi rzucać na kolana. Tym bardziej że rozstrzygnęła się w drugiej połowie meczu, po słabszej pierwszej części.

Wiślackiemu skrzydłowemu po raz pierwszy przyszło zagrać przeciwko trenerowi Maciejowi Skorży, po jego marcowym odejściu z ul. Reymonta. Przeciwko szkoleniowcowi, za kadencji którego zawodnik znalazł stałe miejsce w składzie "Białej Gwiazdy". Nic więc dziwnego, że piłkarz nie krył, iż szkoda mu trenera Skorży...

- Po meczu powiedziałem mu, że nie chciałem takiego wyniku. Ale, naturalnie, w żartach. Oczywiście chciałem wygrać z Legią, ale nie sądziłem, że będzie to tak wysokie zwycięstwo.

W tym roku czekają Wisłę jeszcze trzy mecze ligowe - u siebie z Zagłębiem Lubin oraz na wyjeździe z Polonią Warszawa i Arką Gdynia. Jest więc szansa wyraźniego wzbogacenia dorobklu punktowego...

Tak widzi to Małecki: - Tabela tak bardzo się spłaszczyła, że czekające nas trzy spotkania urastają do rangi bardzo ważnych. Można przecież tak wiele zyskać. Dlatego zapominamy już o Legii!