18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowy Dzień Pizzy. W ten dzień jedz pizzę bez ograniczeń!

o/gp
Jak powstała pizza?
 Pierwsze pojawiły się już w starożytnym Egipcie, gdzie występowała w kształcie płaskiego, okrągłego chleba. Z kolei w Grecji znana była w postaci chlebka smarowanego oliwą i czosnkiem, posypywanego ziołami. Następnie w tej formie trafiła do Neapolu, gdzie dodano do niej pomidory, które z biegiem czasu stały się jej nieodłącznym elementem. W zbliżonym do współczesnego kształcie, pizza pojawiła się w 1889 roku, kiedy to do Neapolu przybyła królowa Włoch Małgorzata Sabaudzka wraz z mężem. Wówczas to piekarz Raffaele Esposito przygotował na cześć królewskiej pary pizzę w kolorach symbolizujących włoską flagę: zielona bazylia, biały ser mozzarella, czerwone pomidory. Tak powstała najpopularniejsza na świecie pizza – Margherita, która swą nazwę wzięła właśnie od imienia królowej. Do Polski danie trafiło w XVI w. pojawiając się na dworze Zygmunta Starego podczas jego zaślubin z Boną Sforzą, jako jeden z posiłków.
Jak powstała pizza? Pierwsze pojawiły się już w starożytnym Egipcie, gdzie występowała w kształcie płaskiego, okrągłego chleba. Z kolei w Grecji znana była w postaci chlebka smarowanego oliwą i czosnkiem, posypywanego ziołami. Następnie w tej formie trafiła do Neapolu, gdzie dodano do niej pomidory, które z biegiem czasu stały się jej nieodłącznym elementem. W zbliżonym do współczesnego kształcie, pizza pojawiła się w 1889 roku, kiedy to do Neapolu przybyła królowa Włoch Małgorzata Sabaudzka wraz z mężem. Wówczas to piekarz Raffaele Esposito przygotował na cześć królewskiej pary pizzę w kolorach symbolizujących włoską flagę: zielona bazylia, biały ser mozzarella, czerwone pomidory. Tak powstała najpopularniejsza na świecie pizza – Margherita, która swą nazwę wzięła właśnie od imienia królowej. Do Polski danie trafiło w XVI w. pojawiając się na dworze Zygmunta Starego podczas jego zaślubin z Boną Sforzą, jako jeden z posiłków. Mat. prasowy
Dziewiątego lutego możemy bezkarnie objadać się pizzą, gdyż właśnie tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Ten najbardziej znany włoski przysmak, cieszy się niesłabnącym uznaniem zarówno wśród profesjonalnych znawców kuchni, jak i amatorów dobrego jedzenia. Zrezygnujmy z zakupu gotowej pizzy, skorzystajmy z okazji i nauczmy się przyrządzać najsłynniejszy placek świata w domu. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci przygotować najsmaczniejszą domową pizzę.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kotlety mielone z piekarnika z fetą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto