Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Polacy działają z imPETem i zmieniają nawyki. Co się dzieje z butelkami PET po recyklingu?

a.w.
Coraz więcej butelek PET idzie do recyklingu. Polacy zmieniają nawyki, a tym samym przyczyniają się do zmniejszenia ilości śmieci zmieszanych. Puste, zgniecione butelki zbierane są w miejscach pracy, na dworcach kolejowych i w tysiącach polskich domów. Co się dzieje z butelkami PET po recyklingu? Jak Nestlé przyczynia się do zwiększenia procentu ponownie przetwarzanego plastiku?

Polski rząd zmienia zasady segregacji, kontenery w różnych kolorach pojawiają się przy naszych domach, a Polacy zaczynają zmieniać nawyki, dzięki czemu coraz więcej butelek PET nadaje się do recyklingu.

Jak

W skali rok do roku zanotowaliśmy wzrost o 12-14% zbiórki plastiku, który nadaje się dp ponownego przetworzenia. To wynik działań w ramach projektu „Działaj z imPETem!”, którego celem jest zwiększenie liczby zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET. Cel akcji został osiągnięty już w pierwszym roku funkcjonowania. Nestlé sprzedaje swoje produkty w butelkach PET, ale dba również o odpowiednią edukację i informacje związane z recyklingiem plastiku. Firma ma też duże plany na przyszłość.

Działaj z imPETem

Wielki sukces akcji „

„Działaj z imPETem!” to projekt stworzony przez Nestlé Polska S.A. Oddział Nestlé Waters wraz z trzema innymi wiodącymi producentami wody i napojów w butelkach PET, realizowany przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. Po pierwszym roku funkcjonowania projektu wyniki są bardzo imponujące – według szacunków wzrost zbiórki i recyklingu surowca, z którego wykonane są butelki PET, osiągnął ok 12-14% w stosunku do ubiegłego roku.

„Cieszymy się, że już pierwszy rok działania programu „Działaj z imPETem!” okazał się sukcesem. Fakt, że jesteśmy partnerem w tak ważnym przedsięwzięciu, to wynik naszej strategii. Naszym celem jest podnoszenie jakości życia i dążenie do lepszej przyszłości – również w kontekście dbania o środowisko. Dlatego m.in. zobowiązaliśmy się, że do 2025 roku 35% PET w naszych butelkach na poziomie globalnym będzie pochodziło z recyklingu. (...)” – podsumowuje akcję Joanna Purzycka, Koordynator ds. PR Nestlé Waters.

„Działaj z imPETem”, czyli jak?

Zmiana nawyków, które mamy w sobie od lat nie jest łatwa, dlatego Nestlé podjęło działania na wielu polach. Tylko szeroka kampania edukacyjna i informacyjna mogła coś zmienić ...i zmieniła.

Co zrobiło Nestlé, żeby osiągnąć cel?

  • współpraca z podmiotami gospodarującymi odpadami w gminach,
  • współpraca ze szkołami,
  • współdziałanie ramię w ramię z organizacjami pozarządowymi, strażą miejską czy kominiarzami.

Przejdźmy do konkretów, czyli jak to wyglądało?

  • 2000 szkół podstawowych objętych programem edukacyjnym,
  • 120 000 dzieci biorących udział w konkursie „Działamy z imPETem My, Działajcie także i Wy”,
  • ponad 300 000 sztuk przekazanych materiałów edukacyjnych,
  • setki tysiące pasażerów 20 dworców w Polsce dowiedzieli się, dlaczego warto segregować butelki PET.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto