Prasówka Myślenice 25.06.2022 - wydarzenia dnia. Podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy w Myślenicach nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na prasówkę? Zobacz, które wiadomości nasi czytelnicy wczoraj czytali najchętniej w Myślenicach.
Czy to dobry czas na prasówkę? Zobacz, które wiadomości nasi czytelnicy wczoraj czytali najchętniej w Myślenicach. CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 24.06, w Myślenicach. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Powiat myślenicki. Do zobaczenia w weekend na Wiankach, koncercie lub marszu z kijkami ”?

Prasówka Myślenice 25.06: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Powiat myślenicki. Do zobaczenia w weekend na Wiankach, koncercie lub marszu z kijkami

Przed nami upalny weekend, na dodatek pierwszy wakacyjny, tym bardziej warto go spędzić nad wodą. Na myślenickim Zarabiu w sobotę odbędą się Wianki, podczas których będzie można nie tylko puścić na wodę upleciony wcześniej własnoręcznie wianek, ale też wziąć udział w wyjątkowym spacerze w korycie rzeki. Na spacer medytacyjny zaproszą Siostry Rzeki.

Lubisz zniżki?

📢 Myślenickie Spotkania Integracyjne po raz dwudziesty drugi zgromadziły tłumy!

Myślenickie Spotkania Integracyjne to jedno z największych wydarzeń tego typu w roku i z najdłuższą tradycją, bo odbywają się już od ponad dwóch dekad. Przez ostanie dwa lata z powodu pandemii zabrakło ich w kalendarzu, ale tym większą radość sprawili organizatorzy, czyli Powiatowe Centrum Pomocy Rodziny w Myślenicach teraz, zapraszając znów w gościnne progi „Banderozy”.

📢 Golasy, cebularz, gryczak i tort fasolowy. Najciekawsze dania i produkty regionalne z Lubelszczyzny. Słyszałeś o nich?

Tort fasolowy modryniak, forszmak lubelski, buraczak, gryczanka, golasy... Lubelszczyzna oferuje bogactwo produktów i potraw, które mogą zachwycić smakoszy z całej Polski. W tej kuchni chętnie korzysta się z produktów z pola i lasu. Często znaleźć można potrawy na bazie kaszy gryczanej, cebuli, twarogu i miodu. Sprawdź nasze subiektywne zestawienie najciekawszych dań kuchni z Lubelszczyzny.

Prasówka 25.06 Myślenice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników w Myślenicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Moda plażowa w PRL-u. Czy pamiętasz, co zakładało się na plażę za dawnych lat?

W czasach PRL-u wakacje nad morzem miały swój niepowtarzalny urok. Tak jak dzisiaj, w ciepłe dni lata ludzie tłumnie ściągali na plażę. Jednak zestaw plażowych akcesoriów, które mieli do swojej dyspozycji, był uboższy niż współcześnie. Plażowicze odpoczywali na zwykłych, często wełnianych kocach, w plażowych koszach lub za niskimi materiałowymi parawanami, zapewniającymi minimum intymności. A tak wyglądała ich garderoba.

📢 Największa kolekcja przedmiotów z Wiedźmina należy do Polaków. Trudno uwierzyć, jakie perełki zawiera kolekcja pary z Aleksandrowa Łódzkiego

Wiedźmin to marka stworzona przez Andrzeja Sapkowskiego, wybitnego polskiego pisarza, która światową popularność zyskała dzięki doskonałym growym adaptacjom firmy CD Projekt RED. Nic dziwnego więc, że ludzie chętnie zbierają wszelkie przedmioty powiązane z przygodami Geralta z Rivii. Największą wiedźmińską kolekcją mogą poszczycić się Alicja i Dawid Kurowscy, którzy pokazali nam i opowiedzieli o swoich zbiorach.

📢 Bezpłatne badanie przeciwciał anty-HCV możliwe od 1 lipca. Kto może wykonać na koszt NFZ test na wirusowe zapalenie wątroby typu C?

Szykują się korzystne zmiany dla pacjentów odnośnie badań profilaktycznych. Od 1 lipca lekarz rodzinny będzie mógł zlecić na koszt NFZ test przeciwciał anty-HCV, czyli badanie w kierunku zakażenia wirusem HCV. Patogen ten jest odpowiedzialny za rozwój zapalenia wątroby o nazwie WZW C, jej marskości oraz raka wątrobowokomórkowego. Szacuje się, że w Polsce z wirusem HCV żyje ponad 100 tys. osób, jednak dotychczas diagnostyka w kierunku zakażenia była utrudniona. Wprowadzenie testów profilaktycznych zwiększy szansę na lepszą i szybszą diagnozę zapalenia wątroby typu C.

📢 Nowe skórki do League of Legends i nowa postać. Zobacz, jak się prezentują skiny Star Guardian i zdolności Nilah

Wiemy już, jak wyglądają nowe skórki do League of Legends w ramach powrotu serii Star Guardian. Sprawdźcie ile ich trafi do gry, kto je dostanie i kiedy to nastąpi. Zapraszamy.

📢 Myślenice. Nauczyciel Roku pożegnał się z uczniami Małopolskiej Szkoły Gościnności. Nie on jeden

Większość nauczycieli, których w piątek młodzież pożegnała, ta sama młodzież przywita w szkolnych murach we wrześniu. Ale nie wszystkich. Z Zespołu Szkół – Małopolskiej Szkoły Gościnności na myślenickim Zarabiu odchodzi siedmioro nauczycieli, w tym zdobywca tytułu Nauczyciela Roku 2021 - Dariusz Martynowicz.

📢 Makijaż sportowy to idealne rozwiązanie dla aktywnych kobiet. Zobacz, jak malować się na siłownię, zajęcia fitness lub trening w plenerze

Wykonanie trwałego makijażu sportowego to prawdziwe wyzwanie. Choć wielu kobietom zależy na tym, aby dobrze wyglądać nawet w trakcie wysiłku, często jest to niemożliwe przy użyciu klasycznych kosmetyków. Gdy podczas ćwiczeń zaczynamy się pocić, warstwa podkładu czy tusz do rzęs może wręcz spłynąć po twarzy, dając efekt odwrotny od zamierzonego. Podpowiadamy, po jakie produkty do makijażu warto sięgać, by utrzymać nienaganny wygląd podczas wypadu na rower, sesji jogi pod chmurką czy treningu w siłowni. Taki make-up jest też nieoceniony w czasie upałów!

📢 Gotowali w MasterChefie i TopChefie, teraz prowadzą restauracje w Polsce. Zobacz, gdzie i co zjesz od uczestników programów kulinarnych

Programy telewizyjne pokazujące rywalizację uczestników o miano najlepszego kucharza w Polsce wciąż cieszą się wielką popularnością. Zarówno w „Top Chefie” kierowanym do profesjonalistów, jak i „MasterChefie” skupiającym się na miłośnikach gotowania, mogliśmy podziwiać utalentowane osoby z całego kraju. Część z nich tworzy teraz restauracje. Beata Śniechowska z Wrocławia, Jan Paszkowski z Warszawy, Ewa Malika Szyc z Gdyni, Barbara Ritz z Gdańska... Sprawdźcie, gdzie i jaką kuchnię serwują.

📢 Urodziła dziecko nie wiedząc, że jest w ciąży. Czy to możliwe? Jak można nie zauważyć, że jest się w ciąży? Sprawdź, czym jest ciąża utajona

Dwudziestoletnią studentkę z Wielkiej Brytanii rozbolał brzuch, gdy przygotowywała się do wieczornego wyjścia na miasto. Niedługo później w swojej łazience urodziła dziecko, chociaż nie wiedziała, że jest w ciąży. „Nie zdawałam sobie sprawy, co się stało, dopóki nie usłyszałam, jak płacze” – powiedziała Jess Davis. Z kolei poród piętnastolatki odbył się tuż przed jej wyjściem do szkoły, a inna matka dwójki dzieci urodziła je w środku nocy. Żadna z tych kobiet nie domyślała się, że jest w ciąży. Choć dla większości osób, a szczególnie kobiet, które mają już dzieci, brzmi to nieprawdopodobnie, takie sytuacje mają miejsce. Jak można być w ciąży i o tym nie wiedzieć? Wyjaśniamy, czym jest ciąża utajona.

📢 Krwawniki do ogrodu. Są ładne, wieloletnie i mają niewielkie wymagania. Jakie krwawniki posadzić na rabacie i jak je uprawiać?

Krwawnik często kojarzy się z pospolicie rosnącym ziołem o białych kwiatach. Ta roślina ma wiele zalet oraz swój urok, warto jednak wiedzieć, że te krwawniki mają znacznie więcej gatunków i odmian, w tym wersje kolorowe. Doskonale nadają się na rabaty i nie sprawią problemów nawet początkującym ogrodnikom. Polecamy ładne i kolorowe krwawniki ozdobne oraz radzimy, jak o nie dbać.

📢 Małopolska ma nowe uzdrowisko w miejscowości Złockie. Na terenie gminy Muszyna są teraz aż trzy kurorty. To ewenement na skalę Europy

Do tej pory na terenie gminy Muszyna działały dwa uzdrowiska: Muszyna-Złockie i Żegiestów. Kilka miesięcy temu do Ministerstwa Zdrowia wpłynął wniosek o nadanie statusu uzdrowiska dla Muszyny i osobno dla Złockiego. Już 21 czerwca w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzeniem Rady Ministrów w tej sprawie. Jak zaznacza burmistrz "była to tylko formalność".

📢 Jak przygotować psychicznie dziecko do wyjazdu na obóz? Przeczytaj porady psychologa przed jego pierwszym samodzielnym wyjazdem na wakacje

Wakacje to czas odpoczynku od szkoły i związanych z tym wyjazdów dzieci na kolonie i obozy. Bez wątpienia jest to dla nich ogromne wydarzenie, zwłaszcza jeśli to pierwsza taka wyprawa w ich życiu. Jest oczywiste, że musimy odpowiednio przygotować pociechę na tę sytuację, zwłaszcza pod względem psychicznym. Jak to zrobić, podpowiada psycholog.

📢 Wakacje zgodnie z prawem. Za co można dostać mandat na urlopie w Polsce? Na co uważać za granicą? Tych zachowań trzeba unikać

Wreszcie doczekaliśmy się wakacji 2022. Pora pakować walizki i ruszać na wypoczynek, czy to nad polskie morze lub w góry, czy gdzieś za granicę. Żeby jednak przyjemności z wyjazdu nie zepsuły Wam mandaty i kary pieniężne, przygotowaliśmy poradnik o tym, czego nie należy robić na wakacjach lub urlopie w Polsce i za granicą. Za co grozi mandat na plaży, w lesie, albo na drodze, jakie zachowania mogą wpędzić turystów w kłopoty nad jeziorem i nad morzem, jakie pamiątki mogą być nielegalne? Przedstawiamy porady i instrukcje na wakacje bez mandatu.

📢 W upał uważaj na udar cieplny! Nie bagatelizuj tych objawów, bo mogą oznaczać groźną hipertermię. Co robić, gdy dojdzie do udaru?

Przegrzanie organizmu i jego najgroźniejsza forma, czyli udar cieplny, najczęściej występują latem. Wysoka temperatura panująca na zewnątrz i w pomieszczeniach sprzyja hipertermii. Jej symptomy nie powinny być ignorowane, ponieważ stan ten prowadzi do groźnych konsekwencji zdrowotnych i może zagrażać życiu. Szczególnie częsty i niebezpieczny jest udar słoneczny, do którego dochodzi po dłuższej ekspozycji na promienie słoneczne. Sprawdź, jakie są pierwsze objawy przegrzania organizmu i jak należy reagować, kiedy stwierdzimy u kogoś udar cieplny.

📢 Kalendarzyk imprez sportowych w Małopolsce 25-26 czerwca 2022 r.

Terminarz wybranych zawodów sportowych, planowanych w Małopolsce w weekend 25-26 czerwca 2022. Końca dobiegają rozgrywki piłkarskie w regionie.

📢 Myślenice. "Urazówka" po remoncie. Rocznie leczy się tu około 1000 pacjentów

W myślenickim szpitalu powiatowym kolejny oddział przeszedł remont. Tym razem był to oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej, najmłodszy w strukturze tego szpitala, a przy tym niezbędny, bo z racji na jego położenie przy zakopiance pacjentów z urazami ortopedycznymi nigdy tu nie brakuje. Poza tym oddział specjalizuje się w implantacji stawów biodrowych i kolanowych.

📢 Gmina Myślenice. Za kilka dni wejdą w życie nowe taryfy za wodę i ścieki

W czwartek (23 czerwca) Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji przedstawił nowe stawki za wodę i ścieki. Wejdą one w życie od lipca br. Biorąc pod uwagę zmiany, przeciętna 4-osobowa rodzina zapłaci miesięcznie za te media 191 zł 44 gr brutto, czyli o prawie 7 zł więcej niż do tej pory.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ten rok szkolny był trudny, ale lepszy od ubiegłego

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie