Turniej w Tallinie - Wisła Kraków - Rapid Bukareszt 0:2

Patryk Małecki
Patryk Małecki Andrzej Banaś
Piłkarze Wisły Kraków przegrali z Rapidem Bukareszt 0:2 (0:2) w pierwszym meczu międzynarodowego turnieju w Tallinie. W piątek ich rywalem będzie miejscowa Flora.

Wisła Kraków - Rapid Bukareszt 0:2 (0:2)

Bramki: Stefan Grigorie (12), Mihai Roman (45+1)

Skład Wisły: Sergei Pareiko - Michael Lamey, Kew Jaliens, Osman Chavez (43-Marko Jovanovic), Dragan Paljic - Patryk Małecki (71-Ivica Iliev), Cezary Wilk, Radosław Sobolewski, Maor Melikson (73-Łukasz Garguła), Andraz Kirm (79-Rafał Boguski) - Cwetan Genkow.

Rapid Bukareszt: Danut Coman - Valentin Cretu, Marcos Antonio (46-Cristian Oros), Ovidiu Burca, Vladimir Bożovic (62-Ezequias) - Mihai Roman, Dan Alexa (62-Nicolae Grigore), Stefan Grigorie (46-Iulian Apostol) - Ovidiu Herea, Cassio (46-Daniel Pancu), Sabrin Sburlea (46-Ciprian Deac).

Turniej w Tallinie to ostatni sprawdzian mistrza Polski przed rozpoczęciem rywalizacji w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Krakowski zespół zostanie w stolicy Estonii do wtorku, skąd przeniesie się bezpośrednio do Rygi, by 13 lipca zmierzyć się tam ze Skonto.

O porażce z rumuńskim rywalem zdecydowała pierwsza połowa, w której wiślacy stracili dwa gole. Mihai Roman wycofał piłkę do nadbiegającego Stefana Grigorie, który pokonał Sergeia Pareikę. Tuż przed przerwą Roman nie szukał kolegów, ale po przejęciu piłki wykończył akcję, wykorzystując sytuację sam na sam.

W drugiej połowie Wisła zaatakowała odważniej, ale gola nie zdobyła. Okazji nie wykorzystali m.in. Słoweniec Andraz Kirm, Radosław Sobolewski i Serb Ivica Iliev.

W pierwszej połowie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić obrońca z Hondurasu Osman Chavez.