Wicemistrz Polski jest z Myślenic! Strażacy i strażaczki wbiegli na Sky Tower

Katarzyna Hołuj
Strażacy z Myślenic i powiatu myślenickiego wzięli udział w Mistrzostwach Polski Strażaków w biegu po schodach podczas Sky Tower Run Archiwum prywatne
Strażacy i strażaczki z powiatu myślenickiego wystartowali w Sky Tower Run, czyli biegu na 49 piętro wrocławskiego wieżowca i wrócili ze stolicy Dolnego Śląska „z tarczą”. Mariusz Pustuła z KP PSP w Myślenicach zdobył tytuł wicemistrza Polski i poprawił swój czas z ubiegłorocznego startu, który wygrał. Przebiegł 1142 schody w pełnym umundurowaniu bojowym. Sebastian Kasprzyk z OSP Dobczyce był szósty w klasyfikacji open bez umundurowania bojowego.

Mistrzostwa Polski Strażaków przyciągnęły na start kilkunastu strażaków i strażaczek w powiatu myślenickiego. I nie pierwszy już raz na tle strażaków z całej Polski zaprezentowali oni swoją świetną formę, którą regularnie potwierdzają nie tylko w tych zawodach, ale też w biegu na szczyt Pałacu Kultury i Nauki albo słynnej „Barbórce”, czyli biegu pod ziemią, bo w Kopalni Soli Wieliczka.

Biegli na szczyt w ubraniu jak do gaszenia pożaru

Większość z nich wybrała bieg w pełnym umundurowaniu bojowym z aparatem dróg oddechowych.
Z JRG Myślenice wystartowało trzech strażaków: Mariusz Pustuła, Szymon Wiśniewski i Szymon Jopek.
Ponadto biuro KP PSP w Myślenicach reprezentował Marek Łabędź.

Mariusz Pustuła zdobył tytuł wicemistrza Polski poprawiając swój czas z ubiegło roku (z którym wygrał ubiegłoroczny bieg!).
Szymon Wiśniewski był 23 w klasyfikacji open, Marek Łabędź 39, a Szymon Jopek 71.

Pierwsze miejsce i tytuł mistrza Polski zdobył Grzegorz Kostycz z SA w Krakowie.

Ninja w straży

Nie zabrakło też druhów OSP.
Sebastian Kasprzyk z OSP Dobczyce (znany też z programów Ninja Warrior Polska) zajął 6 miejsce w klasyfikacji open strażaków bez umundurowania bojowego (a w swoje kategorii wiekowej M20 był najszybszy).
W tej samej klasyfikacji Michał Zając z OSP Trzebunia był 21.

Wieżowiec zdobywali też druhowie i druhny OSP

W umundurowaniu bojowym startowali reprezentanci OSP Pcim. I to zarówno druhowi jak i druhny.
Konrad Kozak był 31 w klasyfikacji open, a Dawid Wątor 98.

Panie: Elżbieta Wątor, Weronika Zięba i Beata Węglarz zajęły odpowiednio 182, 183 i 210 miejsca, a Beata Węglarz zajęła dodatkowo trzecie miejsce w kategorii M30).

Warto dodać, że w zawodach wzięło udział 350 strażaków i strażaczek.