Wisła Kraków - CCC Polkowice: deklasacja na początek!

Wojciech Batko
Świetnie wystartowały koszykarki Wisły Can-Pack w finale mistrzostw Polski. W pierwszym meczu (w rywalizacji do 3 zwycięstw) krakowianki rozgromiły w swojej hali zespół CCC Polkowice 70:52 (23:9, 23:15, 9:6, 15:22).

Najwięcej punktów zdobyły: Leuczanka 20, Phillips 14, Pawlak i Baśko po 10. Dla polkowiczanek: Carter 13. - Myśmy ten mecz przegrały już w szatni, wychodząc na parkiet przestraszone - stwierdziła zawodniczka CCC, Anna Pietrzak.

Z kolei trener polkowickiej drużyny, Krzysztof Koziorowicz miał do swoich koszykarek pretensje m.in. o to, że: - Dziewczyny w sferze mentalnej uznały chyba, że srebrny medal to już jest fajnie. Ja się na to nie godzę! Tak nie wolno! Możemy przegrać, ale wypadałoby pokazać charakter i klasę, czyli po prostu "bić" się do końca! Wiślaczki natomiast - jak to ujął trener Jose Ignacio Hernandez - były głodne gry i zwyciężania. Ostatecznie awans do finału zapewniły sobie już 1 kwietnia. teraz więc stwierdzamy - niech zawsze mają takie "wilcze" apetyty!!!

Zagrały bardzo dobrze, a naprawdę koncertowo w pierwszej połowie, w której wręcz zdeklasowały przeciwniczki! W trzeciej minucie było 8:0, w szóstej 15:3 (po "trójce" Phillips), w ósmej 21:5, w piętnastej 34:9, a w osiemnastej 44:15 (po "trójce" Krężel). W drugiej połowie krakowianki zwolniły tempo, ale oczywiście ani przez moment nie czuły się zagrożone. W takich konfrontacjach nie chodzi przecież o ustanawianie punktowych rekordów. Wygrana naturalnie cieszy.

Tym bardziej, że nie mogła wystąpić Magdalena Leciejewska, która doznała odszczepienia (z przemieszczeniem) chrząstki w stawie kolanowym Zagrała za to Ewelina Kobryn, mimo... złamanego małego palca prawej dłoni (założono specjalny opatrunek ochronny). Jak powiedział jeden z kibiców: - Ewelina to twarda babka, ma wiślacki charakter! A w niedzielne popołudnie (początek o godz. 14) finałowy mecz numer 2. Zapraszamy więc do hali przy ul. Reymonta.