(krzyk)
Wiktor Benedyktowicz z Wisły Kraków znalazł się w idealnej sytuacji do zdobycia gola w meczu z Lechem Poznań w CLJ U-19 Krzysztof Kawa
Młoda Wisła Kraków wciąż niepokonana na własnym boisku, od czasu, gdy przeniosła się na sztuczną murawę ośrodka treningowego w Myślenicach. Tym razem zdobyła punkt kosztem liderującego w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-19 Lecha Poznań. Mecz rozegrany w sobotę 12 listopada zakończył się remisem 1:1.

Krakowianie rozegrali bardzo dobrą partię, kreując pięć stuprocentowych okazji do zdobycia gola. Wykorzystali jedną z nich, gdy w drugiej połowie wszedł na boisko rezerwowy napastnik Filip Kowalski, finalizując składną akcję drużyny i dośrodkowanie z prawego skrzydła.

W pierwszej połowie równie dobre, a nawet lepsze okazje miał Wiktor Benedyktowicz, ale dwukrotnie przeniósł piłkę nad poprzeczkę. W obu przypadkach od linii bramkowej dzieliło go zaledwie kilka metrów.

Lechici długo nie potrafili znaleźć antidotum na dobrze zorganizowaną, grającą aktywną defensywą drużynę Karola Nędzy. Do głosu doszli dopiero w końcówce spotkania, gdy wiślakom zaczęło brakować sił. W pierwszej połowie zagrażali gospodarzom przede wszystkim po stałych fragmentach gry, gdy uderzali minimalnie niecelnie głową, albo trafili w słupek.

Przeszkodą niezmiernie trudną do sforsowania był dla nich Jakub Stępak, najlepszy bramkarz CLJ U-19, który kilka razy ratował krakowian po strzałach gości. Skapitulował tylko raz, gdy nie miał żadnych szans przy dobitce jednego z rywali.

Nieco wcześniej po wyjściu z własnej połowy kapitalną okazję na podwyższenie jednobramkowego prowadzenia Wisły miał drugi z rezerwowych napastników - Tomasz Dusik. Wybiegł do kontrataku z własnej połowy, tym samym unikając spalonego i popędził z piłką kilkadziesiąt metrów, stając oko w oko z bramkarzem Lecha. Futbolówka po jego kopnięciu przeleciała jednak obok bramki.

Wisła w pełni zasłużyła na punkt zdobyty z faworyzowanym liderem rozgrywek, lecz wciąż pozostaje na miejscu spadkowym. Po 12 meczach ma tylko 13 punktów, aczkolwiek przed nią jeszcze dwa zaległe wyjazdowe spotkania - z Górnikiem Zabrze i Rakowem Częstochowa.

Wcześniej jednak - w sobotę 18 listopada o godz. 12 - "Białą Gwiazdę" czekają w Rącznej derby z Cracovią, która dziś pokonała w Stróżach Sandecję Nowy Sącz 2:1.

CLJ U-19. Wisła Kraków – Lech Poznań 1:1 (0:0)
Bramka dla Wisły: Kowalski 74.
Wisła: Stępak – Pachel, Skała, Górkiewicz, Madej – Bigosiński (84 Babral), Sowa, Maśnica (87 Jania), Gap – Woyna-Orlewicz (65 Kowalski), Benedyktowicz (61 Dusik).