Artur Bogacki
SMS Sparta AGH Kraków
SMS Sparta AGH Kraków materiały prasowe PZPS
Siatkarze SMS Sparty AGH Kraków zakończyli mistrzostwa Polski juniorów 2024 na piątym miejscu. Turniej finałowy w tej kategorii wiekowej rozegrany został w Bartoszycach.

SMS Sparta AGH Kraków w czołówce mistrzostw Polski juniorów 2024 w siatkówce

Krakowianie zaczęli turniej od porażki 2:3 z broniącą złota Lechią Tomaszów Mazowiecki. Później ulegli 0:3 Enei Energetykowi Poznań. Zwycięstwo w ostatnim spotkaniu - 3:0 z Metro Family Warszawa - nie wystarczyło do awansu do półfinału.

W meczu o 5. miejsce Sparta wygrała z Akademią Talentów Jastrzębski 3:2 (MVP tego spotkania został wybrany Alexander Iheanacho) To najlepszy wyniki klubu z Nowej Huty w historii MP juniorów, po raz pierwszy dostał się do turnieju finałowego.

SMS Sparta: Karol Chodacki, Kacper Słowik, Dominik Chrabota, Maciej Baran, Mateusz Rudkowski, Mikołaj Skórzyński, Alexander Iheanacho, Paweł Cebula, Miłosz Pawlak, Krzysztof Sala, Jakub Rutkowski, Karol Nowak, Bartosz Kopeć, Radosław Drygała.

W meczu o złoty medal Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa pokonał 3:2 Trefla Gdańsk. Głównym sponsorem mistrzostw Polski juniorów w siatkówce jest Orlen.